Kalkulace cen příjemky

 

Řešení doplněk
Název Kalkulace cen příjemky
Status standardní řešení
Výrobce Altus software s.r.o.

 

Doplněk dopočítá správnou cenu pro příjem položky na sklad v případě, že dodavatel uvádí na faktuře jen základní cenu a až na konci dokladu pak hodnotu poskytnuté slevy k položce nebo celému dokladu (například sleva za osobní odběr, velikost dodávky apod.). Pracuje s procenty i slevou v Kč.

Doplněk se spouští klávesovou zkratkou Ctrl + D až po zadání všech položek na příjemku. Lze jej použít na produkty ve stavu Přijímá se i ve stavu OK (stejně jako při standardním postupu při opravě ceny upraví i všechny související doklady).

 

Kalkulace cen příjemky

 

Sleva k položce

Do dialogu se automaticky cena zadaná v příjemce přenese jako Položka základní. Změnou hodnoty v poli Sleva (%) nebo Částka slevy se automaticky upraví také hodnota v poli Cena jednotky. Použitím tlačítka Uložit změny se opravená cena načte zpět do Skladové příjemky.

 

Sleva k dokladu nebo vybraným položkám

Vybrané položky označíte ve sloupci Výběr (v případě celého dokladu použijte tlačítko Označit vše) a pomocí zkratky ALT + P pro slevu v % nebo ALT + C pro slevu v Kč vyvolejte dialogové okno pro zadání slevy. Opravené ceny načtete do příjemky výše popsaným způsobem.

 

Poznámka

Doplněk nelze aplikovat, pokud je příjemka označená jako zaúčtovaná či stornovaná!