Expedice

Řešení modul
Název Expedice
Status zakázkové řešení
Výrobce 4profit, s.r.o.

 

Modul Expedice je určen pro firmy, které zasílají zboží svým odběratelům prostřednictvím smluvních přepravců (PPL, DPD, Pošta atd.). Typickým uživatelem je provozovatel internetového obchodu.

Expedice poskytuje komfortní a velmi efektivní způsob evidence odesílaného zboží a zásilek. Expedice a zásilky můžete vytvářet ručně nebo využijete nástroj Průvodce expedicí, který nabízí doklady se zbožím, které čekají ve frontě na expedici.

Modul automatizuje tisk podkladů a štítků k zásilkám. Díky integraci s Altus VARIO eliminuje chyby, které obvykle vznikají při ručním přepisování adres.

Expedice umí exportovat disketu (tzv. Elektronické podání) pro Českou poštu. Je použita služba Bezdokladová dobírka, pro kterou musí mít podavatel uzavřenou smlouvu s Českou poštou.

Výhodou je pak sleva na poštovné při předávání dat elektronicky a také odpadá nutnost tisku složenek. Je však povinné zásilky vážit – hmotnost lze zadat v Expedici ke každé vygenerované zásilce.

Procesně funguje Elektronické podání tak, že kromě vytištění Poštovního podacího archu (ten se doporučuje tisknout i nadále, řidič pošty jej následující den přiveze potvrzený) se vygenerují na flash disk soubory Elektronického podání a tento flash disk se předá řidiči se zásilkami.

 

Výrobce modul Expedice přizpůsobuje podle přání zákazníka i pro použití s jinými přepravními společnostmi.