Expedice zboží

Řešení doplněk
Název Expedice zboží
Status standardní řešení
Výrobce Altus software s.r.o.

 

Řešení je vhodné tam, kde je třeba ještě potvrdit fyzické vydání položky. Například ve společnosti, kde skladový doklad vytváří jiná osoba než skladník. Doplněk umožňuje evidovat, kolik zboží bylo zákazníkovi skutečně vydáno.

V první fázi dochází k vytvoření standardní výdejky v IS Altus VARIO. Skladník před fyzickým vydáním zboží spustí nad skladovými doklady doplněk Expedice. Ze zobrazených dokladů, u vybrané společnosti, vybere výdejku, která se bude expedovat.

 

Expedice zboží 1

 

V druhém kroku doplněk zobrazí všechny produkty, které jsou na dané výdejce (bez ohledu na pole "Stav“" u položek) a jejich počet.
Počet vydaných kusů lze jen snížit (klient například nemá možnost odebrat vše najednou). Zadat větší množství, než je na výdejce, ale nelze.

 

Expedice zboží 2

 

Takto klient může zboží odebrat i několikrát. V doplňku se vždy zobrazí jen počet, který zbývá vydat. Po odebrání položky v plném počtu se tato položka v doplňku zobrazí ve stavu OK.

 

Expedice zboží 3

 

Při výdeji se tiskne protokol o výdeji zboží. Navíc se automaticky provede zápis do Deníku událostí na příslušné výdejce.