Často kladené dotazy k ročnímu poplatku Maintenance

Co obsahuje program Maintenance?

V rámci programu Maintenance máte k dispozici:

  • pravidelné aktualizace,
  • službu Technické podpory realizovanou v rámci telefonní Hot line nebo aplikací Help Desk,
  • bezplatnou znalostní databázi na internetu.

Při nepřerušených poplatcích Maintenance máte také právo na přechod do vyšších verzí Varia bez dodatečných licenčních poplatků.

Kompletní přehled služeb poskytovaných v rámci programu Maintenance najdete na našich stránkách v sekci věnované Maintenance.

Proč uhradit fakturu za Maintenance 2023 ve splatnosti?

Včas získáte aktuální Vario na rok 2023 a po návratu z vánoční dovolené už nic neřešíte. A navíc ještě ušetříte.

Pravidelné aktualizace na konci roku jsou velmi důležité pro fungování programu Vario. Od 1. 1. 2023 bude Vario bez nové aktualizace již zastaralé a při prvním spuštění v lednu 2023 může vás a vaše kolegy zaskočit upozornění na jeho neaktuálnost

První aktualizace z Maintenance 2023 bude dostupná od 15. prosince 2022, abyste vše potřebné stihli do Vánoc a mohli prožít klidné a odpočinkové svátky.

Od 15. prosince 2022 bude možné aktualizovat Vario na nejnovější vydání pouze s uhrazeným servisním programem Maintenance pro rok 2023. 

Pokud aktualizaci necháte na příští rok, mohou být vaši uživatelé zaskočeni upozorněním na neaktuálnost Varia při jeho prvním spuštění v lednu 2023.

Pokud uhradíte zálohovou fakturu za Maintenance 2023 v době splatnosti, tj. do 15. 12. 2022, získáte možnost využít  Bonus při včasné úhradě Maintenance.

Kde najdu zálohovou fakturu?

Nově si fakturu stáhnete z odkazu, který je uveden v e-mailové zprávě. Fakturu máte k dispozici nejen ve formátu pdf., ale také jako ISDOC, který můžete pohodlně načíst do Varia. Odkaz také obsahuje QR kód, pro rychlou platbu. To vše pro Váš větší komfort v dnešní digitální době.

Víte, že z přiloženém odkazu fakturu nejen stáhnete, ale můžete ji i načíst do Varia nebo zaplatit pomocí QR kódu. 

Kdy uhradit zálohovou fakturu?

Nová aktualizace bude uvolněna 15. prosince 2022. Od tohoto data bude možné aktualizovat Vario pouze s uhrazeným servisním programem Maintenance pro rok 2023.

Doporučujeme proto uhradit zálohovou fakturu ve splatnosti, tedy do 15. prosince 2022.
Zároveň doporučujeme provést aktualizaci v týdnu od 16. 12 do 20. 12. 2022. Více informací naleznete v článku Proč instalovat aktualizaci před koncem roku?

Pokud uhradíte zálohovou fakturu za Maintenance 2023 v době splatnosti, tj. do 15. 12. 2022, získáte možnost využít  Bonus při včasné úhradě Maintenance.

Proč platit servisní program?

Informační systém je hlavním nástrojem k zajištění správnosti vašich provozních a účetních dat. Aby informační systém plnil svou funkci korektně, je potřeba jej udržovat v souladu s legislativou, držet krok se změnami operačních systémů i dodržovat správné pracovní postupy.

S naším programem Maintenance jste bez starostí. Získáte

  • technickou podporu poskytovanou zkušenými konzultanty v pracovní dny od 8:00 do 17:00,
  • aktualizace, které v rámci pravidelných vydání přinášejí legislativní změny,
  • vylepšení systému či přizpůsobení novým verzím operačních systémů a souvisejícího software,
  • bezplatnou znalostní databázi na internetu.

Při nepřerušených úhradách servisních programů získáte právo bezplatného převodu licencí do vyšší verze. 
Kompletní přehled služeb poskytovaných v rámci programu Maintenance naleznete na našich stránkách v sekci věnované Maintenance.

Je možné rozdělit úhradu Maintenance na více plateb?

Dostali jste se do situace, kdy nemůžete uhradit servisní poplatek Maintenance jednou platbou? Napište nám na info@vario.cz. Ozveme se vám a společně najdeme možnosti řešení.

Proč jsou do Maintenance zařazeny i vybrané doplňky a moduly?

Stále více uživatelů pracujících ve Variu využívá specializované moduly a doplňky, které dosud nebyly standardně podporované. Od roku 2014 jsou vybrané moduly a doplňky zařazovány do Maintenance a je na ně tedy poskytován stejný komfort podpory, jako při práci se standardními moduly Varia. Zařazení vybraných modulů a doplňků do programu Maintenance zvýší komfort uživatelů při jejich používání a aktualizacích, přinese jednoduše dostupnou technickou podporu a možnost tyto aplikace aktualizovat a používat v systému Vario.

Podrobné informace: Seznam modulů a doplňků zařazených do programu Maintenance.

Faktura se cenou liší oproti loňským rokům. Proč?

V tomto roce jsme zautomatizovali systém pro evidenci a výpočet Maintenance z ceníkových cen licencí Varia. Roční poplatek Maintenance je stanoven jako 30% z ceníkové ceny modulu Mzdy a 20% z ceníkové ceny ostatních modulů. Aktuální platný ceník licencí, najdete po přihlášení v uživatelské sekci webu.

Na faktuře mám více položek než v předchozích letech. Proč? 

Důvodem je automatizace systému výpočtu Maintenance, kdy je cena Maintenance pro větší přehlednost rozpočítána po samostatných řádcích. 

S fakturou na Maintenance jsme obdrželi i zálohovou fakturu na Vzdělávací portál. Proč?

Novinkou, kterou jsme v roce 2021 představili, je Vzdělávací portál. Sice není spojený s Maintenance, ale pro rozvoj a efektivní práci s Variem je tak užitečný, že stojí za to jej zmínit. Vzdělávací portál nabízí praktické rady, tipy i návody. Vše formou videa. S nimi získáte náskok. 

Jestli vás zajímá, jak videa vypadají, pak v sekci Novinky najdete ukázky zdarma. A pokud byste chtěli vědět konkrétní cenu za Vzdělávací portál pro Vaši firmu, pak právě tuto informaci naleznete na této zálohové faktuře.

Solitea, a.s. => Seyfor, a.s.

Od 1. prosince 2022 se Solitea mění na Seyfor. Proto se může stát, že daňový doklad obdržíte již pod hlavičkou Seyfor, a.s.