Systémové a hardwarové požadavky


Stanice

HW vybavení

Procesor: Pentium III 600 MHz a vyšší (případně alternativní AMD)

RAM: 256 MB pro Windows 2000, 512 MB pro Windows XP

Disk: 60 MB pro aplikační složku Varia, 90 MB pro runtime Access 2000/XP/2003, pokud nemáte jeho plnou verzi

Rozlišení obrazovky: minimálně 1024x768 bodů (nouzově lze i 800x600 bodů)


SW vybavení

Operační systém MS Windows 2000 SP4, nebo XP s českým národním prostředím

Doporučen Office 2000/XP/2003, který však není nezbytný. Altus VARIO lze instalovat včetně runtime, který nahrazuje plnou verzi MS Access.

Pro správnou funkci nápovědy, která používá nový formát HTML Help, musíte mít nainstalovaný Office 2000/XP/2003 nebo alespoň minimálně Internet Explorer 5.0 (naleznete jej na Instalačním CD ve složce Runtime\ie5) 


Server

Fileserver (sdílení mdb souborů)

Pro sdílení souborů pomocí rozhraní NetBios doporučujeme systémy Windows NT, Windows 2000(2003) server, Samba (vždy nutno otestovat konkrétní prostředí a nastavení) na Linuxu či jiném UNIX like systému. HW vybavení může být v podstatě libovolné avšak zajišťující dostatečný výkon pro běh samotného opračního systému a pro sdílení databázových souborů.


SQL Server

viz. Doporučená konfigurace serveru pro MSSQL server 2005 (2000)

 

Terminal Server

viz. Doporučená konfigurace serveru pro provoz terminálových služeb

 

Síť

Doporučujeme 100Base-T přepínaný ethernet. Pro propojení Terminal serveru s SQL serverem 1000Base-T ethernet.

 

Potřebujete-li provozovat data na SQL serveru nebo terminal serveru a nechcete si pořizovat nový HW, nebo jste firma používající na klientských stanicích jiné OS než Windows (Linux, FreeBSD, Mac OS X) a nemáte k dispozici Windows server pro použití Varia v terminálovém provozu, je možné využít služeb některých našich partnerů a provozovat Vario online tak, že aplikace i data jsou umístěna na jejich serverech a vy k variu přistupujete pomocí klienta vzdálené plochy (RDP klient).

Pro všechny zmíněné "Ne-windows" systémy je k dispozici například osvědčený program rdesktop (http://rdesktop.sourceforge.net/), pro Mac OS X dále CoRD (http://cord.sourceforge.net/).