Banka

 

TF Příkaz a Příkaz 25 nevyhovují požadavkům KB

 

Tiskové formuláře „Příkaz“ a „Příkaz 25“, které lze vytisknout ze systému VARIO z modulu Banka nad agendou Příkazy, nevyhovují požadavkům Komerční banky. Konkrétně text v záhlaví "PLATEBNÍ PŘÍKAZ". Banka požaduje text "PŘÍKAZ K ÚHRADĚ".

 

Řešení:

  1. Zvolte modul Banka, přejděte do agendy Příkazy. Klikněte kdekoliv v tabulce agendy pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberte Možnosti. Otevře se okno Možnosti knihy, zvolte kartu Povolené záznamy.
  2. V levém sloupci "Dostupné typy záznamů" označte položku "Platební příkaz". Dole klikněte na tlačítko "Nový". Zadejte název nového typu záznamu "Příkaz k úhradě". Nový typ záznamu bude mít vlastnosti vybraného typu "Platební příkaz".
  3. Nový typ záznamu "Příkaz k úhradě" přesuňte do sloupce "Typy záznamů povolené v knize".
  4. Přejděte na kartu "Obecné", v roletovém menu "Výchozí záznam" nastavte "Příkaz k úhradě" a potvrďte tlačítkem OK.

 Po této úpravě se budou vytvářet doklady, které mají na kartě „Obecné“ typ dokladu „Příkaz k úhradě“ a označení „Příkaz k úhradě“ se bude tisknout i na tiskových formulářích.

        

Doklady – příkazy k úhradě staršího data, které mají nastavený název "Platební příkaz" lze jednoduše upravit otevřením a na kartě "Obecné" změnou v roletovém menu "Doklad".