Připravované změny v Altus Vario

vydání: 20130812 - verze: 14

Parametry záznamu

V aktualizaci ze 17. 7. 2013 jsme uvedli zadávání parametrů k produktům v katalogu. Stejnou funkčnost zpřístupní doplněk Parametry záznamu i pro další agendy Varia.

Dále chystáme podporu parametů produktů v integračních službách.

Tisk platebního QR kódu na faktury

Připravujeme fakturu s QR kódem, který obsahuje platební údaje ve formátu QR Platba.

Altus Vario 14

Připravujeme novou verzi Altus Vario. Nová verze bude mít uživatelské rozhraní, ve kterém nahradí klasická menu ribbony, známé z aplikací Office. Nová verze poběží v prostředí Access 2010 a 2013.

Vario 14 zachová datovou i aplikační kompatibilitu se stávající verzí. Díky tomu nebude potřeba převádět data ani upravovat na zakázku vyvinuté doplňky (s malou výjimkou, která se týká funkcí používající klasický panel nástrojů nebo menu).

Vario Shop

Připravujeme funkci, která umožní snadnou instalaci doplňků, tiskových formulářů a jiných rozšíření. Přímo ve Variu bude možné otevřít okno s nabídkou rozšiřujících funkcí, které bude možno nainstalovat jedním kliknutím.

Internetbanking Bussines 24

Připravujeme propojení na internetové bankovnictví Business 24 od České spořitelny.

Saldokonta

Probíhá redesign funkcí pro zobrazení zápisů na saldokontních účtech. V okně s přehledem zápisů bude zobrazeno více sloupců s informacemi z prvotních dokladů. Bude doplněno zobrazení, které poskytne přehled saldokontních zápisů v tabulce agendy.

Credit Check

aktualizaci ze 4. 4. 2013 jsme uvedli ověřování kredibility firem pomocí služby firmy Credit Check, která analyzuje creditrisk data. Do některého z příštích vydání připravujeme:

Půjčovna

Připravujeme nový modul pro řízení agendy půjčoven. Modul bude obsahovat grafický plánovací kalendář, ve kterém budou zobrazeny probíhající a plánované zápůjčky. Zobrazení kalendáře dává uživatelům možnost rychle se orientovat v zápůjčkách a vyhledávat volné předměty k zapůjčení pro požadovaný termín. 

Modul umožní vyhledávání předmětů k zapůjčení také na základě požadovaných vlastností (například osobní automobil, kombi, diesel), které jsou volné v požadovaném termínu (například od 1. 6. do 8. 6.). K předmětům bude možné definovat cenové politiky a případně další položky, jako například spotřební materiál.

Modul bude využívat služeb standardních agend Varia, například pro fakturaci to budou agendy Pokladna, Prodejna a Vydané doklady, agenda Zdroje pro plánování a agenda Katalog pro definici služeb zapůjčení.