Souhrn změn ve vydání 20090527

vydání: 20090527 - verze: 12

Ceníky a ceny

Dotaženo nastavení oprávnění k ceníkům. Z okna Ceny lze otevírat ceníky, přičemž se nastavuje filtr na daný produkt. Lze také otevřít ceníky pro přidání produktu do nového ceníku.

Úkoly

Upraveno okno připomenutí. V agendě Úkoly lze nastavit vlastní interval kontroly nových úkolů a připomenutí.

Doklady

Nastavení měny dokladu prostřednictvím šablony - nyní je možné předvolit měnu dokladu šablonou nového záznamu. Ke zvolené měně se doplní aktuální kurs z kursovního lístku.

Nové okno se seznamem vystavených dokladů je použito na konci průvodce dokončením úhrad. Dále bude použito v průvodci objednáním. Okno zobrazuje nově vystavené doklady, uživatel se může rozhodnout zda je otevře, vytiskne a jak je vytiskne (opakovaný tisk, tisk na různých tiskových formulářů atd.).

Tiskové formuláře

Doplněno výchozí číslo pořadí tiskových formulářů. Výchozí tiskové formuláře zařazeny na začátek seznamu. Tiskové formuláře v modulu Mzdy rozděleny do složek.

Tiskový formulář faktura - zvětšeno číslo účtu tak aby se vešel EAN a BIC.

Oprava tiskových formulářů v agendě Pokladna (Pokladní kniha, Pokladní kniha od-do a Předávací protokol, vyžadovaly zadání parametru sn).

Opraven tisk adres Odběratel/Zboží doručit na tiskovém formuláři Dodací list (při tisku více dokladů najednou).

Daňová evidence

Daňová evidence má oproti Variu 11 odlišnou logiku účtování pokladních výdajových dokladů (zapisují se zápornou částkou). Díky tomu je peněžní deník přehlednější. Stejně jako u podvojného účetnictví lze účtovat doklady přímo z prvotního dokladu. Také je zde nové okno zaúčtování a přehlednější dialog pro definici kont. Řadu funkcí ještě dolaďujeme, účtovat v daňové evidenci je však již možné.