Souhrn změn ve vydání 20091027

vydání: 20091027 - verze: 12

Adresář

Na kartě Obchodní lze nyní zadat následující údaje samostatně pro kontakt v úloze odběratele / dodavatele:

  • Způsob úhrady
  • Splatnost faktur
  • Úrok
  • Doprava
  • Sleva

 

Při vložení kontaktu do dokladu nákupu se použijí údaje vyplněné pro dodavatele a při vložení do prodejního dokladu se použijí údaje odběratele.

Pozor: pole Měna a Vzdálenost jsou společná pro oba typy dokladů.

Čárový kód balení

Při vložení produktu zadáním čárového kódu v dialogu Katalog a sklad, nebo vložením čárového kódu do pole Produkt v položkách dokladu, se vloží příslušné balení (produkt musí používat balení a musí být definován čárový kód balení v dialogu Čárové kódy).

Majetek

V detailu majetku (a majetku neodpisovaného) je nová karta Obrázek. Lze zde zadat cestu k obrázku (např. fotografii) majetku. Obrázek se zobrazuje přímo na kartě, poklepáním se otevře ve výchozím prohlížeči daného typu.

Inventura - import inventury

V okně inventury je nové tlačítko na import inventury. Tato funkce nahrazuje funkci importu z doplňku Čárové kódy. Kromě toho umožňuje načtení inventury k zadanému datu například z tabulky připravené v Excelu.

Objednávky

Při fakturaci nefakturovaných objednávek lze nyní zadat množství větší než množství, které bylo objednané.

Zakázky

Oprava kontroly při vyskladnění z detailu zakázky. Pokud u některé z nevydaných položek nebylo k dispozici částečné množství k plnění, nenabídla se volba částečného plnění.

Import prvotních dokladů k zaúčtování - betaverze

V seznamu importů v agendách prvotních účetních dokladů (Banka, Interní doklady, Pokladna, Přijaté doklady, Skladové doklady, Vydané doklady) je nový import Import dokladů k zaúčtování. Tento import bude sloužit k načítání prvotních dokladů k zaúčtování při externím vedení účetnictví. Funkce ještě není dokončena, používejte jí pouze na testovacích datech!

Import bude importovat pouze údaje potřebné k zaúčtování. Nebude rekonstruovat vazby na sklad a zakázky.

Importovat bude možné i doklady z Varia 11 (opět pouze za účelem zaúčtování, nikoli pro přenos dat Varia).