Souhrn změn ve vydání 20091126

vydání: 20091126 - verze: 12

Automatická instalace hotfixů

Při instalaci nebo spuštění Varia se kontrolují verze databázových komponent fy Microsoft. Pokud je na počítači nalezena verze, o které je známo, že obsahuje chyby ovlivňující Vario, vyzve Vario uživatele k instalaci opravy zvané hotfix. V minulých vydáních se tyto hotfixy instalovaly z instalačního CD (nebo instalační složky). V aktuálním vydání se hotfixy stahují z internetu (pokud nejsou v instalační složce a internet je připojen).

Tiskové formuláře

Objednávka: přidán tisk data plnění Požadované datum dodání.

Faktura: pokud se faktura s mnoha položkami tiskne na více stran, vytisknou se názvy sloupců položek v záhlaví na každé stránce s pokračováním položek.

V tiskových formulářích byl hromadně změněn formát měny. Místo systémového formátu se používá formát podle měny účetnictví.

Předvaha: pokud uživatel nevybere žádný mezisoučet, vybere se automaticky mezisoučet konto (jinak by neměla sestava smysl).

Přijaté faktury a datum splatnosti

V minulém vydání jsme publikovali možnost zadat u dodavatelů počet dní splatnosti. V tomto vydání je drobná změna při vkládání firem do přijatých faktur: splatnost, zadaná u dodavatele se vloží na fakturu jen pokud již není vyplněné datum splatnosti.