Tisk dokladů obsahující položky s variantami

Evidujete v katalogu produkty s variantami a chcete, aby se informace o variantě tiskla společně s produktem také na formulářích, které standardně sloupec Varianta nepodporují? Je to jednoduché. V detailu záznamu Produkt (s definovanou variantou) doplníte do pole Popis zástupný text <Varianta> (obr. 1). K takto "vylepšenému" produktu se na doklad vloží příslušná varianta automaticky.

Zástupný text <Varianta> v detailu záznamu Produkt (výřez)

Obrázek 1: Zástupný text <Varianta> v detailu záznamu Produkt (výřez).

 

Produkty (se zástupným textem <Varianta>) vložíte do položek dokladu. V poli sloupce Popis se k popisu produktu zobrazí konkrétní varianta stejně, jako v poli sloupce Varianta (obr. 2).

Položky produktů s variantami v detailu přijatého dokladu

Obrázek 2: Položky produktů s variantami v detailu přijatého dokladu.

 

Tiskové formuláře, např. dodací list, zakázka, faktura a další – sloupec Varianta netisknou. Zadáním zástupného textu varianty do detailu produktu zajistíte i v těchto výstupech tisk varianty produktu (obr. 3).

Položky produktů s variantami v náhledu formuláře, který varianty standardně netiskne

Obrázek 3: Položky produktů s variantami v náhledu formuláře, který varianty standardně netiskne.

 

Jestliže vám uvedený postup k tisku varianty v popisu položky nevyhovuje, můžete se obrátit na konzultanty Altus software, kteří vám rádi pomohou připravit tiskový formulář přesně podle vašich představ (placená služba).

 

Související dokumenty