Rozdělení položek z jedné faktury na dvě

 

Zákazník si přeje rozdělit fakturu na dvě. Pořeboval bych některé položky přesunotu na fakturu novou. Na stávající jsou však již položky ve stavu "OK" a nejdou mi odebrat. Poradíte mi, prosím, jak na to?

 

Řešení


Toto řešení předpokládá, že vyskladnění zůstane jak je, jen faktury budou dvě.

V tom případě je nejprve třeba odebrat položky z faktury. Provedete to tak, že na položce faktury, která tam nepatří, vyvoláte v bílém poli (např na popisu) pravým tlačítkem myši Místní nabídku, vyberete volbu "Podrobnosti k položce", vyberete kartu "Vazby". Zde vidíte, ke které položce skladového dokladu (výdejky) je tato položka připárována. Smažte tedy vazbu na číslo dokladu i číslo položky dokladu (ideálně si toto někam opište) a když okno zavřete, uvidíte, že položka je již ve stavu "Vydává se". Stejně postupujte i u dalších položek, které chcete smazat.

 

V dalším kroku vytvořte novou fakturu, tak jak má být, včetně položek, částek, prostě všeho. Stejným způsobem tam vazbu naopak obnovte..., tedy opět vyvolejte "Podrobnosti k položce" - vazby - skladový doklad a položka skladového dokladu. Tím by se vám na nové faktuře měl u položek objevit stav "OK" .

 

Následně, nebo i předtím (záleží jak si věříte), můžete na původní faktuře smazat nepatřící položky.

 

Pokud by vám položka nešla připárovat, znamená to, že nesouhlasí produkt a sklad položky, kterou párujete (s tou, na kterou ji párujete ve skladovém dokladu). Ověřte si, že toto máte správně. Pozor! Že položku vidíte na prvním řádku, nemusí nutně znamenat, že má číslo řádku 1. Opět to zjistíte přes "Podrobnosti k položce", tentokrát hned na první kartě v poli Položka dokladu.