Chybová hláška Neplatné sériové číslo, změna serveru.

Při prvním spuštění vytvoří Altus VARIO Sériové číslo. Jedná se o jedinečný identifikátor vaší instalace, který je závislý na názvu serveru, názvu datové složky a dalších parametrech serveru, na kterém jsou umístěna data. Při registraci obdržíte Licenční číslo, které je platné pouze pro vaše sériové číslo.

Při každém spuštění Altus VARIO kontroluje, zda kromě platného licenčního čísla souhlasí také sériové číslo. V případě, že nesouhlasí, zobrazí se hláška: Neplatné sériové číslo, změna serveru. Sériové číslo zneplatní přesun dat na jiný server, přejmenování serveru nebo složky.

Řešení

Je nutné kontaktovat výrobce nebo přejít do sekce Registrace a licence a změnit sériové číslo. Změna vyžaduje dva kroky - odregistraci, která vygeneruje nové sériové číslo a registraci novým licenčním číslem.

Pokud máte neplatné sériové číslo, nemůžete spustit Altus VARIO, ale můžete otevřít Správce licencí. V něm klepnete na tlačítko Zrušit registraci. Pro zrušení registrace musíte zadat odregistrační kód, který vám sdělí výrobce nebo se jej dozvíte v průběhu změny sériového čísla pomocí webových stránek. Po úspěšném odregistrování se změní Sériové číslo. K tomuto číslu dostanete nová licenční čísla, kterými zaregistrujete Altus VARIO.