Mzdy – Souhrn změn ve vydání 20220725

vydání: 20220725 - verze: 14

Vážení uživatelé modulu Mzdy,

přečtěte si, co je v červencové aktualizaci Varia nového.

Nejlepších pracovních výsledků dosáhnete jen s aktuální verzí vydání softwaru Vario. Příjemnou práci a krásné léto vám přeje společnost Solitea, a.s., Vario.

Obsah

Novinky a změny

Novinky a změny

Nová výše částky životního minima jednotlivce od července 2022

Nařízením vlády č. 204/2022 Sb. o zvýšení částek životního minima a existenčního minima s účinností od 1. července 2022 činí částka životního minima jednotlivce 4 620 Kč. Částka životního minima jednotlivce vstupuje do výpočtu nezabavitelných částek při provádění exekučních srážek. Nová hodnota se uplatní poprvé ve zpracování mezd za červenec 2022. Nastavení nové hodnoty je zajištěno aktualizací na vydání 20220725 nebo vyšší.

Tiskový formulář Zápočtový list – potvrzení výdělku

Pracovní úřady nadále vyžadují předložení potvrzení o výdělku při žádosti o podporu v nezaměstnanosti, přestože obdobné informace pro podporu v nezaměstnanosti jsou předávány při ukončení poměru z tiskového formuláře Nemocenské pojištění elektronickým podáním ONZ ČSSZ. Vzhledem k tomu byl tiskový formulář Zápočtový list – potvrzení výdělku opět zpřístupněn a přesunut do skupiny Ukončení. Zároveň byl upraven tak, aby se do jeho úvodního dialogu přenášel důvod ukončení pracovního poměru zadaný na kartě Obecné v dialogu Pracovní poměr. Důvod ukončení je možné v úvodním dialogu upravit nebo zadat, pokud v pracovním poměru zadán nebyl, a takto je dále přenesen do tiskového výstupu.

Doplněk eNeschopenky

Do doplňku eNeschopenky jsme přidali možnost – zadáním data do pole Načíst od data – omezit rozsah načtených notifikací. Výchozí interval je nastavený na 3 měsíce zpět k aktuálnímu datu a je porovnán proti poli Odesláno přijaté datové zprávy. Tato možnost může být užitečná pro uživatele, kteří nově aktivují doplněk eNeschopenky po delším používání doplňku Datové schránky a přílohy starších datových zpráv již nelze stáhnout. Obdobně lze rozsah omezit při náběhu zpracování mezd ve Variu.

 

Související dokumenty