Doporučení pro práci s agendou Adresář

Odložení kontaktů

 

Máte v adresáři "staré" obchodní kontakty, tzn. firmy, se kterými již delší dobu neobchodujete nebo tyto firmy již zanikly. Pokud byly v minulosti v systému na tyto firmy vystaveny doklady, nelze tyto firmy z adresáře odstranit (záznam nelze odstranit nebo změnit, protože tabulka Doklady obsahuje související záznamy).


Pokud si přejete pro přehlednost tyto "staré" kontakty odstranit z aktivního adresáře, a tím si aktivní adresář zaktualizovat a zpřehlednit, doporučujeme v agendě Adresář vytvořit novou knihu, kterou nazvete např. "Adresář neaktivní". Adresy do nové knihy převedete s využitím standardní funkce agendy Adresář "Převést adresy do knihy".

 

Sdružené firmy


Obchodujete s firmami sdruženými ve skupině firem, s firmami, které mají stejného vlastníka a potřebujete sledovat výsledky za jednotlivé firmy i za celou skupinu firem. Nabízíme možnost využít pole "Skupina firmy" na kartě Obecné v detailu záznamu kontaktu zavedeného v Adresáři. Zde lze zadat "mateřskou firmu" skupiny firem. Díky tomuto údaji pak budete mít možnost sledovat například obraty zákazníků za celou skupinu.


Přednastavení obchodních údajů

 

Chcete zadávat splatnost do dokladů ručně, a ne ji vnášet automaticky při vložení firmy do dokladu. Nechcete ani automaticky vyplňovat toto pole v dokladu po vytvoření záznamu podle údaje zadaného v šabloně. 
V tomto případě není řešením nechat na kartě Obchodní v poli Splatnost faktur hodnotu 0. Do dokladu se po vložení firmy vepíše doba skladnosti 0 dní a datum splatnosti se bude rovnat datu vystavení dokladu. Vepište kontaktu do pole Splatnost faktur na kartě Obchodní z adresáře záporné číslo. Nedefinujte splatnost faktur do šablony pro vytvoření nového záznamu. Pole splatnost faktur dokladu tím zůstane nevyplněno i po vložení firmy do dokladu a bude čekat na ruční vyplnění.

 

Synchronizace s MS Outlook


Potřebujete provést synchronizaci adresáře systému Altus Vario se složkami kontaktů Microsoft Outlook. Doporučujeme využít doplňkového řešení Synchronizace kontaktů MS Outlook.

 

Provize obchodních zástupců


Za účelem stanovení provize pro obchodní zástupce přemýšlíte, jak provázat obchodního zástupce s obchodem, který uskutečnil. Doporučujeme:
Pokud praktikujete, že se obchodní zástupce stará výhradně o konkrétní firmy, zadejte jeho jméno do pole Referent na kartě Obchodní u zákazníků v adresáři.
Pokud obchodní zástupce může kontaktovat libovolného zákazníka, bude lepší sledovat tuto vazbu zvlášť u konkrétního obchodního případu, např. zadáním obchodního zástupce do pole Referent konkrétní zakázky.

 

Přečtěte si také, prosím, nápovědu "Počáteční stav Adresáře"