Jak zjistit aktivity firmy

 

Doklady firmy

V modulu Adresář máte přímo možnost získat informace o aktivitách vybrané firmy - můžete zobrazit doklady, které byly pro tuto firmu vystaveny, zjistíte závazky a pohledávky k této firmě.

Výběrem příkazu Adresář | Doklady firmy zobrazíte dialogové okno Související doklady, kde můžete zobrazit libovolné doklady či součet závazků a pohledávek vybrané firmy.

Tento pohled na doklady vybrané firmy můžete zobrazit i prostřednictvím dialogu Firma karta Doklady.

Popis dialogu:

Firmu, jejíž doklady chcete zobrazit můžete:

 

  • Vybrat ze seznamu (v seznamu Firma se zobrazují identifikátory firem, které mají zaškrtnuto pole Nabízet v dokladech viz. dialog Firma)

    Nebo

     

  • Vyhledat v systému - klepnutím na tlačítko Hledat zobrazíte dialog Najít pro vyhledání firmy v knihách agendy Adresář - po vyhledání vyberete firmu v seznamu výsledků hledání a klepnete na tlačítko Použít.

Klepnutím na tlačítko Firma můžete zobrazit dialog Firma, kde získáte bližší informace o vybrané firmě.

Potřebné doklady či součty zobrazíte výběrem požadovaného typu souvislosti ze seznamu.

 

Možnost seřazení

V podformuláři můžete záznamy řadit vzestupně či sestupně podle vybraného sloupce (pole) - např. podle data splatnosti u dokladů, podle uhrazené částky, názvu firmy apod..

Jak?

 

  • Klepnutím na titulek sloupce. (opětovným klepnutím bude sloupec seřazen obráceně)

Možnost zobrazení vybraného dokladu

Klepnutím na tlačítko Doklad ve spodní části dialogu nebo poklepáním na záznam můžete zobrazit dialog Doklad pro čtení či úpravu vybraného dokladu.

Klepnutím na tlačítko OK bude dialog Doklady firmy uzavřen.