Obrázky produktů pro FastCentrik

Cestu k obrázkům můžete definovat dvěma způsoby a oba lze kombinovat.

1. Můžete se na ně odkazovat pomocí internetového odkazu, např.:

 

www.obchod.cz/obrazky/produkt1.jpg

 

V případě internetového odkazu se o obrázky nemusíte nijak starat, nevýhodou však je, že nemáte jejich dostupnost pod kontrolou.

 

2. Obrázky můžete mít uložené ve složce datového profilu, např.:

  •  síťového úložiště
\\Server\SložkaProfilu\Dokumenty\Obrazky\
  • lokálního úložiště
C:\Program Files\Vario12\Data\Dokumenty\Obrazky\

 

V tomto případě máte všechny obrázky pod kontrolou, ale e-obchod na ně "nevidí" a proto musíte zajistit jejich přenos přes FTP na webový server FastCentrik.

 

 Pro správné přenastavení cesty k obrázkům je potřeba v průvodci exportem správně definovat kořenovou složku obrázků. Tím se upraví absolutní cesty k obrázkům na relativní, se kterými pracuje internetový obchod.

 

Abychom vám přenos co nejvíce usnadnili, přinášíme postup:

→ Zvolte si kořenovou složku, kterou budete používat pro ukládání všech obrázků. Vhodné umístění této složky je například v datovém profilu ve složce dokumentů (např. \\Server\SložkaProfilu\Dokumenty\Obrazky\).
→ Do této kořenové složky si vytvořte dva adresáře "orig" a "add".
→ Složku \\Server\SložkaProfilu\Dokumenty\Obrazky\orig\ používejte pro ukládání hlavních obrázků produktů (detail produktu - karta Obrázky - podřízená záložka Obrázek).
→ Složku \\Server\SložkaProfilu\Dokumenty\Obrazky\add\ používejte pro ukládání doplňujících obrázků (detail produktu - karta Obrázky - podřízená záložka Ostatní).
→ Adresáře "orig" a "add" mohou obsahovat další podadresáře, pojmenované například dle kategorií produktů, ve kterých si můžete obrázky přehledněji spravovat.
→ Takto připravené obrázky v adresářích mají tu výhodu, že je lze jednoduše a hromadně zkopírovat do připraveného umístění.
→ Od provozovatele obchodu si vyžádejte FTP přístup na server obchodu, připojte se a oba adresáře "orig" i "add" zkopírujte do kořenové složky e-shopu. Stejnojmenné složky by tam již měly existovat, ale před prvním přenosem by měly být prázdné.
→ Při dalších přenosech doporučujeme existující soubory nepřepisovat, zkrátíte tím dobu kopírování.

 

Navazující dokument

 

Související dokumenty