Řešení konfliktů při ukládání záznamu

Pokud dva uživatelé upravují současně jeden záznam, uloží se změny toho uživatele, který uložil změny jako první. Konflikty při zápisu jsou výjimečné, ale za to mohou způsobit vážné problémy. Zejména pokud pracujete intenzivně se skladem a nebo Vario používají desítky současně pracujících uživatelů.

Z tohoto důvodu je mechanizmus řešení konfliktů nastaven tak, že uživatel, který uložil své změny jako druhý, nemá na výběr. Jeho úpravy se zkopírují do schránky (aby nebyly ztraceny) a je zobrazen záznam tak, jak ho uložil první uživatel.

Konflikty při ukládání generují následující chybová hlášení:

  • Záznam, který chcete uložit, byl změněn jiným procesem. Vámi provedené změny nelze uložit, protože jiný proces je uložil dříve než vy. Vaše změny se zkopírují do schránky.
  • Záznam, který jste upravili, byl odstraněn jiným procesem.

Pro zamezení konfliktů při zápisu a jejich následků byly realizovány dalších úpravy, které nejsou navenek patrné, ale zlepšují spolehlivost:

  • Funkce naskladnění a vyskladnění byly pro vyšší bezpečnost rozděleny na dvě transakce (první vytvoří vazby mezi doklady, druhá realizuje pohyb na skladu).
  • Je zamezeno paralelnímu spouštění více transakčních funkcí naráz nebo jedné funkce vícekrát.

 

Související dokumenty