Historie cen

Nad položkou dokladu z Místní nabídky pomocí funkce Historie cen  zobrazíte dialogové okno Historie cen nabízející seznam dokladů, které obsahují vybranou položku dokladu. Tak můžete u konkrétního produktu sledovat v čase cenu v jejím vývoji, ve všech jejích nevyšších i nejnižších hodnotách a rozhodnout se pro stanovení aktuální ceny na vytvářeném dokladu.

Při otevření okna Historie cen nad prodejním nebo nákupním dokladem se jako první vyberou ceny pro kontakt uvedený na dokladu (na kartě Obecné). Historii cen ze všech dokladů lze zobrazit klepnutím na příslušnou položku seznamu kategorií historie vlevo (obr. 1).

Je-li doklad v místní měně, zobrazí se částka v poli sloupce Cena a ve sloupci Měna je prázdná hodnota. Je-li doklad v cizí měně, zobrazí se částka v cizí měně a ve sloupci Měna je uveden kód měny.

Dialog Historie cen

Obrázek 1: Dialog Historie cen. V seznamu nákupních a prodejních dokladů můžete pomocí místní nabídky filtrovat, řadit, pro numerická pole vyvolat funkci Rychlý součet a v tabulce skrývat nebo zobrazovat skryté sloupce.

 

  • V levé části dialogu naleznete dvě skupiny – Nákupní a Prodejní (obr. 1). Každá z nich může obsahovat kontakty řazené do přehledné stromové struktury, kterou rozbalíte klepnutím na Klepnutím na . Pokud označíte název skupiny, v pravé části okna zobrazíte seznam všech dokladů náležejících této skupině. Označením jednotlivého kontaktu zobrazíte související doklady jen tohoto kontaktu.
  • Poklepáním na číslo dokladu nebo název kontaktu (modrý identifikátor) v pravé části dialogu, otevřete detail dokladu nebo detail kontaktu.

 

Související dokumenty