Karta Souvislosti (Kontakt)

Nabídka pole Zobrazit je určena k rychlému zobrazení seznamu souvisejících vztahů a dokladů vybraného záznamu vůči jiným záznamům z Varia. V agendě Adresář zprostředkuje pohled na související data ze strany právě zobrazeného kontaktu.

V nabídce pole Zobrazit ComboBox - Nabídka (obr. 1) například naleznete:

 • Souvislosti z oblasti dokladů vytvářených ve Variu, které byly vystavené na konkrétní kontakt jak po jednotlivých záznamech, tak seskupeně.
 • Zobrazení Celkový součet dokladů v měně obsahuje obdobné sloupce, jako ostatní součtová zobrazení s následujícími rozdíly:
  • je zobrazena částka v měně, součty jsou seskupeny za jednotlivé měny,
  • sloupec Typ zobrazuje druh dokladů, které jsou sečteny na daném řádku (např. Vydané doklady = faktury a dobropisy vydané).
 • Provázanost na modul Sklad (zobrazí produkty vyráběné nebo vám dodávané aktuálním kontaktem).
 • Zakázky po položkách – nedokončené zobrazí zakázky a všechny jejich položky, které nejsou ve stavu STORNOVÁNO a OK.
 • V detailu záznamu agendy Adresář na kartě Souvislosti naleznete zobrazení Servisní tikety. Díky tomuto zobrazení uvidíte záznamy agendy Servisní tikety, které mají v poli Kontakt na doklad nebo Kontakt umístění uveden daný kontakt.

Například tato pole vám ulehčí zobrazení dokladů nebo jejich položek v požadovaném stavu:

 • V detailu kontaktu u všech dokladových zobrazení pole Stav dokladu.
 • V detailu kontaktu u všech dokladových zobrazení po položkách pole Stav dokladu a Stav (z položky dokladu).

Detail záznamu Kontakt - karta Souvislosti

Obrázek 1: Záznam Kontakt, karta Souvislosti. Pomocí místní nabídky lze položky např. filtrovat a řadit, pro numerická pole vyvolat funkci Rychlý součet, v okně skrývat nebo zobrazovat skryté sloupce. Poklepáním na modrý identifikátor (v poli sloupce Číslo dokladu) zobrazíte detail dokladu.

 

Vario Online – Adresář – Kontakt – karta Souvislosti

Obrázek 1A: Vario Online – Adresář – Kontakt – karta Souvislosti.

Oprávnění ke kartě Souvislosti v detailu kontaktu (desktopové Vario)

 • V agendě Adresář, v dialogu Možnosti Vario lze nastavit oprávnění na zobrazení dokladů na kartě Souvislosti (v seznamu oprávnění se nachází pod položkou oprávnění Doklady firmy).
 • V dialogu Možnosti Vario, v možnostech zobrazení, naleznete složku Karta souvislosti obsahující zobrazení dostupná na kartě Souvislosti dialogu Kontakt. K těmto zobrazením lze přidělit oprávnění k zobrazení.

Vytvořit doklad

Klepněte na tlačítko Vytvořit doklad… Pomocí dialogu pohotově vystavíte doklad pro prodej (nákup). Detailní popis funkce naleznete v dokumentu Vytvořit doklad (popis dialogu).

Poznámka

Nabídku ComboBox - Nabídka Zobrazit, tedy nabídku souvislostí ke zvolenému kontaktu, lze zakázkově rozšiřovat. Pro další informace nás kontaktujte.

 

Navazující dokument

 

Související dokumenty