Obecné informace o agendě Sklad

Agenda Sklad slouží pro evidenci skladových karet a prohlížení stavu jednotlivých skladů. V agendě můžete definovat libovolné množství skladů podle velikosti, umístění či zvyklostí ve vaší firmě. Agenda zajišťuje přesnou evidenci produktů a jejich variant, sériových čísel, šarží, trvanlivostí a balení. Obchodní případy spojují jednoznačně skladový doklad se zakázkou a fakturou. Rezervace jsou ve Variu funkcí, která zajistí, že zákazník svůj produkt skutečně dostane. Stav skladu je vždy zobrazován včetně množství k dispozici.

  • Pokud chcete vést produkt na skladě, musíte ho nejdříve zařadit do katalogu. Například pomocí dokladu Příjemka.
  • Tzn., že do tabulky agendy Sklad nemůžete přímo přidávat nové záznamy. Informace o produktech se zadávají prostřednictvím Katalogu (název produktu, popis, katalogové číslo atd. kromě skladových cen a množství) - změny provedené v katalogu se promítnou na všech skladech. Informace o stavu skladu (množství a cena) lze měnit pouze prostřednictvím skladových dokladů.
  • Pokud v agendě Sklad klepnete na tlačítko Nový záznam, otevře se dialog (obr. 1), který vám pomůže rozhodnout, jakým způsobem přidáte produkt do skladu.

Přidat produkt do skladu - Jak si přejete přidat produkt do skladu?

Obrázek 1: Přidat produkt do skladu.

 

Související dokumenty