Nastavení strategií objednávání

Objednací strategie (někdy též Výrobní strategie) určuje výpočet, jakým se produkt objednává na sklad. Abyste zvolenou strategii objednávání mohli používat, je třeba v Možnostech Vario nastavit metodu objednání na Radio button - Přepínač Plán objednání – generovat a produktům v katalogu, na kartě Obecné, definovat typ strategie objednání. S vystavením objednávek vám pomůže průvodce, kterého spustíte z agendy Objednávky, z menu Agenda/Průvodce vystavením objednávek...

Co byste měli vědět o strategiích

Produkty musí mít skladové karty, jestliže chcete používat strategie Bod objednání, Na objednávku, Podle objednacího cyklu a Wagner-Whitin pro objednávání pomocí Průvodce vystavením objednávek.

→ Objednací strategie čerpají data z číselníku objednacích strategií, ve kterém má každá strategie svou definici, a tu je možné upravit (pomocí nástrojů pro vývoj software). Do číselníku je též možné, na základě vašich požadavků, přidat novou strategii (obr. 1). V takovém případě nás, prosím, kontaktujte.

Číselník Objednací strategie

Obrázek 1: Číselník Objednací strategie v Možnostech Vario.

 

Typ strategie objednávání je možné nastavit na skladové kartě, katalogové kartě, i na variantě produktuNejvyšší prioritu má hodnota na skladové kartě. Strategie v katalogu a na variantě slouží jako výchozí strategie pro skladovou kartu. Z toho vyplývá, že změnou strategie v katalogu provedete aktualizaci strategie na všech skladových kartách produktu. Při prvním naskladnění nového produktu zdědí nová skladová karta strategii z katalogu.

 

→ Strategiím Podle objednacího cykluWagner-Whitin je třeba v detailu záznamu Skladová položka definovat jejich vlastnosti (obr. 2). V dialogu Vlastnosti objednací strategie, který vyvoláte tlačítkem  vedle pole s nabídkou strategií, zadáte upřesňující nastavení. Jestliže nevytvoříte skladové karty prvním naskladněním, s jejich vytvořením vám pomůže funkce Naplnit sklad z katalogu, kterou naleznete v menu agendy Sklad.

 

Nastavení typu strategie na Skladové kartě

Obrázek 2: Nastavení typu strategie na Skladové kartě a možnost otevřít dialog Vlastnosti objednací strategie.

 

Novému záznamu vystavenému podle šablony do knihy Katalogu, lze v Možnostech Vario nastavit typ výchozí strategie (obr. 3).

 Možnosti Altus Vario a výchozí hodnota typu strategie při založení nového záznamu podle šablony

Obrázek 3: Možnosti Vario a výchozí hodnota typu strategie při založení nového záznamu podle šablony.

 

Navazující dokument

 

Související dokumenty