Obecné informace o dialogu Katalog a sklad

Dialogové okno Katalog a sklad slouží pro vyhledání produktů a jejich vložení do dokladu. U vyhledaných produktů zobrazuje cenu a dostupnost na skladu. Díky tomu je možné před vložením do dokladu ověřit tyto dva základní údaje.

Další funkcí okna je možnost vyhledávat produkty podle čárového kódu načteného čtečkou čárových kódů. V tomto případě okno rozpozná, že se jedná o čárový kód a díky tomu může vyhledat také varianty a balení produktu, u kterých je zadaný čárový kód. Okno zároveň umožňuje kontrolu produktů vyhledaných čtečkou a zadání jejich množství před vložením do dokladu.

Dialog Katalog a sklad zobrazíte nad položkou dokladu výběrem příkazu z místní nabídky Katalog a sklad... (kombinace kláves Ctrl+K). Funkce umožňuje zadávání jednotlivých položek na doklad více způsoby. Například: v Možnostech dialogu nastavíte pole pro hledání a sklad (sklady), ze kterých se zobrazuje dostupné množství produktu.

Ceny jsou zobrazeny podle pravidel nastavených pro odběratele. Nákupní ceny se zobrazují z katalogu – pokud jde o nákupní doklad a není cena v ceníku. Nad nákupním dokladem (faktura přijatá, objednávka, pokladní výdajový doklad atd.) se v případě vyplněného nákupního ceníku zobrazují ceny ze zvoleného ceníku.

  • Dialog zobrazuje u produktů s katalogem variant hodnoty z katalogu variant.
  • Pokud si pro knihu agendy v Možnostech Vario nastavíte výchozí stav skladové položky, je tento stav při vložení produktů do dokladu respektován.
  • Dialog respektuje nastavení oprávnění k jednotlivým knihám agendy „Katalog”. V seznamech položek dokladů se nabízejí produkty jen z těch knih, ke kterým má aktuální uživatel oprávnění.

Dialog Katalog a sklad spolupracuje např. s funkcemi Vybrat zboží na doklad, Inventura skladu čtečkou čárových kódů a Vložení produktu v Prodejně.

 

Navazující dokumenty

 

Související dokumenty