Doporučení pro práci s agendou Adresář

Odložení kontaktů

V adresáři evidujete "staré" obchodní kontakty, tzn. firmy, se kterými již delší dobu neobchodujete nebo tyto firmy již zanikly. Pokud byly v minulosti v systému na tyto firmy vystaveny doklady, nelze je z adresáře odstranit (záznam nelze odstranit nebo změnit, protože tabulka "Doklady" obsahuje související záznamy).

Pokud si přejete pro zachování přehlednosti "staré" kontakty odstranit z aktivního adresáře, a tím si aktivní adresář aktualizovat a zpřehlednit, doporučujeme v agendě "Adresář" vytvořit novou knihu, kterou pojmenujete např. "Adresář neaktivní". Adresy do nové knihy převedete s využitím standardní funkce agendy Adresář Hromadný předvod kontaktů do knihy...

Sdružené firmy

Obchodujete s firmami sdruženými ve skupině firem, s firmami, které mají stejného vlastníka a potřebujete sledovat výsledky za jednotlivé firmy i za celou skupinu firem. Nabízíme možnost využít pole "Skupina" na kartě Obecné v detailu záznamu kontaktu zavedeného v Adresáři. Zde přiřadíte "mateřskou firmu" pro více jednotlivých kontaktů (firem). Díky tomuto údaji pak budete mít možnost sledovat například obraty zákazníků za celou skupinu.

Přednastavení obchodních údajů

Chcete zadávat splatnost do dokladů ručně a nevnášet ji automaticky do dokladu při vložení kontaktu? Nechcete ani automaticky vyplňovat toto pole v dokladu po vytvoření záznamu podle údaje zadaného v šabloně? Přečtěte si prosím dokument Zadání data splatnosti do dokladů v sekci "Tipy triky".

Synchronizace s MS Outlook

Potřebujete provést synchronizaci adresáře systému Vario se složkami kontaktů Microsoft Outlook. Doporučujeme využít doplňkového řešení Synchronizace kontaktů MS Outlook.

Provize obchodních zástupců

Za účelem stanovení provize pro obchodní zástupce přemýšlíte, jak provázat obchodního zástupce s obchodem, který uskutečnil. Doporučujeme:
Pokud praktikujete, že se obchodní zástupce stará výhradně o konkrétní firmy, zadejte jeho jméno do pole Referent na kartě Obchodní u zákazníků v adresáři.
Pokud obchodní zástupce může kontaktovat libovolného zákazníka, bude lepší sledovat tuto vazbu zvlášť u konkrétního obchodního případu, např. zadáním obchodního zástupce do pole Referent konkrétní zakázky.

 

→ Přečtěte si také, prosím, článek nápovědy Počáteční stav Adresáře.

 

Související dokument