Stavy položek výrobní zakázky

Se stavy položek dokladu se pracuje totožně jako v zakázkách nebo objednávkách. Položku můžete rezervovat, nebo jen vystavovat doklady, nepřijímat ji. Samozřejmostí je možnost částečného plnění. V okamžiku, kdy je materiál na výrobní zakázku vydán, lze výrobní zakázku naskladnit.

Výrobní zakázku však můžete naskladnit kdykoliv. To proto, aby nebylo nutné dodržovat časovou souslednost, protože se v praxi stává, že materiál je fyzicky do skladu dodán dříve, než dorazí elektronickou cestou. Zboží je vyrobeno v předstihu (např. v částečném množství) a expedováno. Proto Vario umožňuje zakázku přijmout dříve, než se na ni vyskladní materiál.

 

Výchozí stav položky pro příjem – výdej ComboBox - Nabídka nastavíte v možnostech agendy Výroba (kniha Výroba – obr. 1).

Dialog Možnosti Vario. V možnostech knihy agendy Výroba lze nastavit Výchozí stav položky odděleně pro příjem a výdej

Obrázek 1: Dialog Možnosti Vario. V možnostech knihy agendy Výroba lze nastavit Výchozí stav položky odděleně pro příjem a výdej.

 

Při výdeji materiálu a příjmu výrobků se nastavuje stav na PŘIJATO VYDÁNO. Předpokládá se, že stav OK nastaví uživatel až při uzavření výrobní zakázky.

 

Související dokumenty