Nastavení agendy Výroba

Obsah:

Předkontace materiál

Při vystavení skladových dokladů z výrobních a demontážních zakázek se používají předkontace z výrobních zakázek. Předkontace materiál z produktu se vloží do položky výrobní nebo demontážní zakázky.

  • Předkontace, nastavená na výrobních a demontážních zakázkách, se přenáší do skladových dokladů při operacích vyskladnit, naskladnit, nastavit stav vydává se a přijímá se.
  • V případě Sad se předkontace z položek obchodních, resp. účetních dokladů, přenáší do skladových dokladů při operacích vyskladnit, naskladnit, nastavit stav vydává se a přijímá se.

Nastavení výchozího stavu pro položky příjmu a výdeje

Nastavení výchozího stavu položek pro knihy (agendy Výroba, obr. 1) je popsáno v dokumentech Stavy položek výrobní zakázkyVýchozí stav skladových položek.

Dialog Možnosti Vario

Obrázek 1: Dialog Možnosti Vario.

Způsob opravy ceny

Položkami seznamu "Způsob opravy ceny" ovlivníte nastavení jednotlivých knih. Seznam obsahuje stejné hodnoty jako Způsob opravy ceny v nastavení modulu Výroba a navíc hodnotu "Podle nastavení modulu", která je hodnotou výchozí (obr. 1).

Nastavení oprávnění

Můžete nastavit oprávnění, například pro uzamykání a stornování dokladů nad knihami agendy Výroba.

Jestliže necháte oprávnění nenastavené, rozumí se, že přístup je povolen v plném rozsahu. Odepření oprávnění používejte zcela výjimečně. Uvědomte si, že jakmile u objektu nastavíte jakékoli oprávnění, mají k němu přístup pouze uživatelé s nastaveným oprávněním. Věnujte pozornost článku nápovědy Nastavení oprávnění.

Pokud si s nastavením systému rolí oprávnění nevíte rady, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Navazující dokumenty

 

Související dokumenty