Nastavení agendy Objednávky

Obsah:

Metoda objednávání 

Nastavení a informace pro funkce Průvodce vystavení objednávek naleznete v následujících dokumentech:

Volby pro nastavení průvodce v dialogu Možnosti Altus Vario

Nastavení složky záznamů agendy Objednávky

Pro každou agendu zvlášť lze nastavit Složka záznamů. V dialogu Možnosti Vario, v poli Složka záznamů, vyberete přednastavenou cestu nebo zapíšete vlastní cestu ke složce záznamů (viz dokument Složka pro ukládání dokumentů/záznamů).

Výchozí stav skladové položky

Jestliže vystavujete objednávky pomocí Průvodce vystavením objednávek a nevyplníte pro knihu Výchozí stav skladové položky (pole bude „prázdné”), průvodcem vytvořené objednávky budou mít položky ve stavu OBJEDNÁNO.

Dialog Možnosti Vario a výchozí stav skladové položky pro knihu Objednávky

Obrázek 1: Dialog Možnosti Vario a výchozí stav skladové položky pro knihu Objednávky.

Kontrolovat správnost DIČ

Při zadávání kontaktu do dokladu můžete nechat ověřovat jeho DIČ kontrolou správnosti DIČ.

Oprávnění k poli Celkem

  • V možnostech agend dokladů lze nastavit oprávnění pro čtení pole Celkem. Nastavení oprávnění pro toto pole má zvláštní význam. Kromě skrytí tohoto pole v detailu dokladu jsou skryta všechna pole obsahující ceny jak v dokladu, tak v jeho položkách.
  • O rozšiřujícím významu oprávnění pro čtení u polí Celkem_FIFO, Cena_prumerna v agendě Sklad čtěte v dokumentu Nastavení agendy Sklad.
  • Popis dialogu Možnosti pole naleznete v dokumentu Karta Vlastní a uživatelská pole.

Jestliže necháte oprávnění nenastavené, rozumí se, že přístup je povolen v plném rozsahu. Odepření oprávnění používejte zcela výjimečně. Uvědomte si, že jakmile u objektu nastavíte jakékoli oprávnění, mají k němu přístup pouze uživatelé s nastaveným oprávněním. Věnujte pozornost článku nápovědy Nastavení oprávnění.

Pokud si s nastavením systému rolí oprávnění nevíte rady, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

V dialogu Možnosti Vario, v možnostech zobrazení, naleznete složku Karta Souvislosti obsahující zobrazení dostupné na kartě Souvislosti. K těmto zobrazením lze také přidělit oprávnění pro prohlížení.

 

Související dokumenty