Zkopírovat zápůjčku do zakázky nebo do objednávky (Půjčovna)

V agendě Půjčovna můžete zkopírovat vystavené zápůjčky do zakázky (obr. 1) nebo do objednávky (obr. 2) příkazy Zkopírovat zápůjčku do Zakázky… (→ Objednávky…) z nabídky Nástroje agendy.

  • Podrobný popis práce s dialogem Výběr záznamů naleznete v dokumentu Vystavení dokladů (popis dialogu).
  • Seznam dokladů (položek) ovlivníte výběrem zobrazení z nabídky pole Pro výběr dokladů použít zobrazení Výběr z nabídky
  • Musíte mít více než jednu knihu. Pokud máte založenou druhou knihu, ze zdojové knihy jsou záznamy zkopírovány automaticky, pokud jich máte více, v dialogu vyberete knihu cílovou.

Klepněte na tlačítko Kopírovat.

  • Funkce do vybrané knihy a roku vytvoří nové záznamy podle vybraných dokladů a vyplní jednotlivá pole dokladu.
  • Pokud vystavíte více dokladů, otevře se okno Vystavené doklady s přehledem všech nových dokladů.
  • Jestliže byl vystaven jen jeden doklad, otevře se záznam přímo (např. proto, že je zapnutá funkce „Sloučit na jeden doklad podle kontaktu”).
  • Seznam souvisejících dokladů k vybranému záznamu si můžete prohlédnout např. na kartě Souvislosti nebo prostřednictvím dialogu Související doklady.

Dialog Kopírování zápůjčky do zakázky

Obrázek 1: Příklad dialogu Kopírování zápůjčky do zakázky. Pomocí místní nabídky lze záznamy filtrovat, řadit, pro numerická pole vyvolat funkci Rychlý součet, v okně skrývat nebo zobrazovat skryté sloupce. Poklepáním na identifikátor čísla dokladu zobrazíte detail zápůjčky. Poklepáním na identifikátor kontaktu zobrazíte jeho detail.

 

Dialog Kopírování zápůjčky do objednávky

Obrázek 2: Příklad dialogu Kopírování zápůjčky do objednávky. Pomocí místní nabídky lze záznamy filtrovat, řadit, pro numerická pole vyvolat funkci Rychlý součet, v okně skrývat nebo zobrazovat skryté sloupce. Poklepáním na identifikátor čísla dokladu zobrazíte detail zápůjčky. Poklepáním na identifikátor kontaktu zobrazíte jeho detail.

 

Navazující dokumenty

 

Související dokumenty