Obecné informace o agendě Zdroje

Agenda Zdroje umožňuje definovat firemní zdroje (stroje, zaměstnance, nástroje i subdodavatele). Každý zdroj je spjatý s ceníkem (sazebníkem), který udává, kolik "stojí" hodina jeho práce.

Agenda Zdroje zahrnuje seznam všech vstupních zdrojů, kterými disponujete. Například výrobní zdroj můžete úkolovat, vést o něm kalendář a nebo sledovat, jakým způsobem odvádí konkrétní činnost.

 

Zdroj a Zdroje ceník v dialogu Zdroj

Obrázek: Poklepáním na modrý identifikátor (v tabulce agendy nebo v záznamu) v poli sloupce Zdroj, otevřete detail záznamu. Poklepáním na modrý identifikátor ceníku otevřete dialog Zdroje – ceník. Zde můžete sledovat, kontrolovat, měnit a přidávat časovou platnost ceníků. Pomocí místní nabídky lze záznamy v tabulce agendy filtrovat a řadit. Nabídkou Zobrazení na panelu Filtrů měníte pohled na data v tabulce agendy.

 

Výroba

V agendě Zdroje je soustředěn seznam všech zdrojů: například strojů, zařízení, místností, zaměstnanců nebo čehokoliv jiného, co se používá při výrobě. Každý zdroj souvisí s agendou, ze které vychází. Jestliže se jedná o zaměstnance, je vedený obvykle v agendě Personalistika nebo v agendě Mzdy, pokud o majetek (budova nebo zařízení), je obvykle veden v Evidenci majetku. Vazba je volná, slouží pouze k uživatelově orientaci. Pokud je zdroj cizí, jako je například kooperant (externí spolupracující subjekt), údaje v polích detailu záznamu Zdroj Agenda, Záznam a Položka samozřejmě vyplněné nejsou.

 

Související dokumenty