Obecné informace o agendě Zdroje

Agenda Zdroje umožňuje definovat firemní zdroje (stroje, zaměstnance, nástroje i subdodavatele). Každý zdroj je spjatý s ceníkem (sazebníkem), který udává, kolik „stojí” hodina jeho práce (neplatí pro zadávání zdrojů v modulu „Servis”).

Agenda Zdroje zahrnuje seznam všech vstupních zdrojů, kterými disponujete. Například výrobní zdroj můžete úkolovat, vést o něm kalendář a nebo sledovat, jakým způsobem odvádí konkrétní činnost.

Agenda Zdroje je sdílena i jinými řešeními, například agendami PůjčovnaVýroba, Servisní tikety a Předpis údržby.

  • Každý zdroj souvisí s agendou, ze které vychází. V agendě Zdroje je soustředěn seznam všech zdrojů: například strojů, zařízení, místností, zaměstnanců nebo čehokoliv jiného, co se používá při výrobě. Jestliže se jedná o zaměstnance, je vedený obvykle v agendě Personalistika nebo v agendě Mzdy, pokud o majetek (budova nebo zařízení), je obvykle veden v Evidenci majetku. Vazba je volná, slouží pouze k uživatelově orientaci. Pokud je zdroj cizí, jako je například kooperant (externí spolupracující subjekt), údaje v polích detailu záznamu Zdroj Agenda, Záznam a Položka samozřejmě vyplněné nejsou.

Detail záznamu Zdroj, karta Obecné a kontexty použití zdroje

Obrázek 1: Detail záznamu Zdroj, karta Obecné a kontexty použití zdroje. Poklepáním na modrý identifikátor (v tabulce agendy nebo v záznamu) otevřete detail záznamu. Poklepáním na modrý identifikátor ceníku otevřete dialog Zdroje – ceník. Zde můžete sledovat, kontrolovat, měnit a přidávat časovou platnost ceníků. Pomocí místní nabídky lze záznamy v tabulce agendy filtrovat a řadit. Nabídkou Zobrazení na panelu filtrů měníte pohled na data v tabulce agendy.

 

Související dokumenty