XML soubory – popis obsahu

EXPORT (xml)

Po spuštění exportu z agendy Katalog se provede načtení dat a pokud data obsahují nějaké záznamy, proběhne validace a data se uloží do XML souboru s přesně definovaným formátem. Pokud by XML soubor neobsahoval žádná data, vůbec se nevytvoří. Validace XML dokumentu probíhá na základě XSD šablon poskytnutých od provozovatele internetového obchodu. Pokud neproběhne validace některého ze souborů v pořádku, export na závěr otevře seznam validačních chyb. 

 

FastCentrik 1.0 FastCentrik 2.0 a 3.0 Popis souboru
zbozi.xml Commodity.xml Obsahuje katalogové informace o produktu a jeho skladovou disponibilitu. Export zahrne všechny produkty z katalogu, označené příznakem Publikovat v detailu produktu.
skladovadostupnost.xml  StockAvailability.xml Obsahuje samostatnou informaci o skladové dostupnosti jednotlivých produktů. Množství skladem se určuje ze skladů vybraných v exportním dialogu.
mernejednotky.xml    Soubor obsahuje seznam balení jednotlivých produktů.
phe.xml  Charge.xml Seznam skupin elektrozařízení.
odbernovinek.xml  NewsletterRegistred.xml Seznam e-mailů, na které se mají posílat reklamní materiály. Export vybírá e-maily firem, které obsahují v poli Zasílat... hodnotu Novinky (dialog Kontakt, karta Obchodní a karta Osoby na záložce Detail).
rozsirenifeedu.xml    Obsahuje seznam produktů z katalogu, které mají v detailu produktu zaškrtnutou volbu Publikovat.
obrazky.xml  Commodity_ResourceLink.xml Obsahuje seznam obrázků, definovaných k produktům na kartě Obrázky (Obrázek, Obrázek malý, + ostatní definované obrázky).
relativni.xml  CommodityRelated.xml Seznam souvisejících produktů (typ souvislosti = příslušenství nebo související produkt).
alternativni.xml  CommodityAlternative.xml Seznam alternativních produktů (typ souvislosti = alternativní produkt). 
kategorie.xml  Category.xml Definice stromu kategorií
kategoriezbozi.xml  Commodity_Category.xml Zařazení poduktů do kategorií
parametry.xml 

Parameter.xml

ParameterCommodityValue.xml

ParameterValue.xml

Obsahuje parametry produktu rozepsané do jednotlivých záznamů. Exportujete hodnoty Hmotnost (kg), Rozměry, Šířka, Výška, Hloubka. 
ceniky.xml 

Pricelist.xml

Price_Pricelist.xml

Seznam ceníků zvolených v exportním dialogu.
ceny.xml  Price_PricelistSpecial.xml Obsahuje ceny produktů ze zvolených ceníků. E-shop nepracuje s platnostmi ani s cenami dle prodaného množství. Vybírají se tedy ceny s aktuální platností a z nich se vybere maximální. Součástí prodejní ceny je také informace o doporučené prodejní ceně od výrobce (kvůli výpočtu slevy). Doporučená cena se načítá taktéž z ceníků, definovaných v exportním dialogu a mechanizmus výběru ceny je stejný jako u cen prodejních, maximální cena z aktuálně platných.
Person.xml Seznam výrobců z katalogových karet.

SouhrnnyExportFastcentrik20.xml

SouhrnnyExportFastcentrik30.xml

Jedná se o souhrnné exportní soubory, které obsahují data všech výše uvedených souborů. Soubory slouží k usnadnění importu na e-shop, nicméně může být problém s jejich velikostí. U dat většího rozsahu doporučujeme pracovat s jednotlivými soubory, u dat menšího a středního rozsahu lze využít souhrnných souborů.

 

IMPORT (xml)

Import spustíte z agendy Adresář nebo Zakázky. Otevře se dialog s nastavením, které lze uložit jako samostatný import.

 

klient.xml  Soubor obsahuje seznam zákazníků zaregistrovaných na e-shopu. 
objednavky.xml  Soubor obsahuje objednávky vytvořené prostřednictvím e-shopu. 

 

Navazující dokument

 

Související dokumenty